BACHOVA KVETOVÁ TERAPIA

Choroba  nie je  ani krutosť, ani trest, ale iba  oprava,
nástroj, ktorým si naša vlastná duša  poslúžila, aby poukázala
na naše chyby, aby nás zadržala pred  väčšími  omylmi, ktoré by narobili ešte  väčšie škody a aby nás zaviedla naspäť  na cestu pravdy a svetla, z ktorej  by sme  nikdy nemali zísť.“

Edward Bach – zakladateľ

Bachova kvetová terapia harmonizuje ľudskú psychiku a lieči niektoré fyzické príznaky negatívnych psychických stavov, ako je napríklad alergia, ekzém, lupienka a iné.

 Bachova kvetová terapia je približne  70 rokov stará terapia a pracuje s veľmi jemnými energiami, preto je vhodná pre každého, vrátane novorodencov, detí, tehotných aj veľmi starých a chorých ľudí a môžeme ju kombinovať s akoukoľvek inou liečebnou metódou, vrátane klasickej medicíny. Je to jednoduchý a pritom veľmi účinný systém, ktorý vráti harmóniu našim emóciám, našej mysli, aj nášmu telu.


Bachové esencie

Bachova kvetová terapia je založená na podobnom princípe ako homeopatia. Za pomoci esencií z 38 vybraných rastlín a stromov pomáha človeku zvládať rôzne  záporné emócie, s ktorými  je denne konfrontovaný . K tomuto systému patrí aj 39.esencia, ktorá sa nazýva Krízová / RESCUE REMEDY esencia/. Tá sa používa pri akomkoľvek psychickom otrase a zamedzuje rozvinutiu šoku a jeho následkom . Je to najčastejšie používaná esencia a mala by byť súčasťou výbavy vašej domácej lekárničky. Doporučujeme ju nosiť  vždy pri sebe, v kabelke alebo v aute a stane sa vašim neoceniteľným pomocníkom.

Bachové esencie harmonizujú stav našej mysle a dokážu rozptýliť konkrétne nepríjemné emócie a nálady. Odstránením blokov a negatívnych pocitov tak napomáhajú konečnému uzdraveniu sa. 

 

Bachové esencie môže užívať každý

Bachové kvetové esencie nemajú žiadne vedľajšie účinky, nie sú  návykové, nehrozí u nich predávkovanie. Iba na začiatku liečby môže prísť podobne ako v homeopatii k prechodnému zintenzívneniu symptómov. Sú vhodné pre každého. Od práve narodených bábätiek, až po veľmi starých a chorých ľudí.  Obzvlášť obľúbené sú u detí, kedy veľmi jemným spôsobom vedia zharmonizovať ich správanie, prevedú ich ťažším obdobím nástupu do škôlky, školy, alebo pri skúškach  a  rodinných problémoch.  Dokážu pomôcť pri problémoch s pomočovaním, zajakávaním, poruchami správania.

Úspešne sa používajú  nielen pri liečbe detí a dospelých , ale aj u zvierat -  napr. pri agresívnom chovaní, pri strese, chirurgickom zákroku a u rastlín a stromov pri presadzovaní, sťahovaní, napadnutí škodcami  a pod.